22.Dönem AK Parti Bursa Milletvekili ve Türk Parlamenterler Birliği Bursa Şube Başkanı Niyazi Pakyürek bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.72 yaşında vefat eden Pakyürek, İl Genel Meclis üyesi görevinde de bulundu. Niyazi Pakyürek'in cenazesinin yarın öğle namazına müteakip Vatan Camiisi'nden son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.AK PARTİ İL BAŞKANI DAVUT GÜRKAN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJISosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımda Pakyürek'in ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileyen AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan şunları söyledi:"Kıymetli büyüğümüz, değerli ağabeyimiz, 22. dönem AK Parti Bursa Milletvekilimiz Niyazi Pakyürek'in vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekânı cennet olsun."
NİYAZİ PAKYÜREK KİMDİR ?1952 yılında Üsküp’te doğan Pakyürek, İmam Hatip Lisesini bitirmiştir. Siyasetçi kimliğinin yanı sıra muhasebecilikte yapmıştır. İl Genel Meclis üyesi olarakta görevde bulunmuştur.3 Kasım 2002 (22. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Bursa Milletvekili seçilmiştir.Evli ve iki çocuk babasıdır.Gizem ÖzerKıymetli büyüğümüz, değerli ağabeyimiz, 22. dönem AK Parti Bursa Milletvekilimiz Niyazi Pakyürek'in vefatını derin bir teessürle öğrendim.
— Davut Gürkan (@davutgurkan) June 4, 2024
Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekânı cennet olsun. pic.twitter.com/XWmN3VHX2O