Gizem Özer / Nöbetçi GazeteBursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Alinur Aktaş, 31 Mart 2024 Mahallî İdareler Genel Seçimi'nde oyunu Gümüştepe İlkokulu-Ortaokulu'ndaki 2294 numaralı sandıkta saat 11.55'te kullandı.
Oy kullanmaya eşi Sevinç ve kızı Sıla Aktaş ile birlikte gelen Başkan Aktaş'a AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da eşlik etti.
“BURSA İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”Konuşmasına seçimin Bursa'ya ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek başlayan Başkan Aktaş, “Demokrasinin gereği olan seçimlerimizle alakalı her ne kadar aday da olsak bir vatandaş olarak gelip oyumuzu kullandık. Öncelikle yapılan seçimin Bursa’ya, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Temennimiz sakin, kavgasız, vatandaşların rahatlıkla oylarını kullandığı bir seçim olmasıdır. Vatandaşın iradesi sandığa yansıyacak ve 5 yıl yönetecek belediye başkanlarını, meclis üyelerini seçeceğiz. Tecrübemiz, bilgi birikimimiz var. Bize bu vazifeyi vatandaşlarımız tekrar verirse Bursa için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. AK Parti olarak sonuçları takip edebilmek adına İl Başkanlığımız da hazırlığımızı yaptık. Bir bahar havasında vatandaşlarımız, oylarını kullanmaya geliyor. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/03/66092dc91b140.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/03/66092dd8b8569.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/03/6609264ef1b64.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/03/66092db485900.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/03/66092dc91b140.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/03/66092dd8b8569.jpeg)
Gizem ÖzerBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş oyunu kullandıhttps://t.co/9wJM0p41r6#Bursa #AlinurAktaş #YerelSeçim2024 @Alinuraktas70 @akpartibrs pic.twitter.com/MdeyDsPp56
— Nöbetçi Gazete (@NobetciGazete) March 31, 2024