SEMA ÜSTÜNTAŞ / NÖBETÇİ GAZETEYeniden kongre kararı alan Bursaspor’un aday adayları bugün belli oldu.Yeşil-beyazlı kulübü yönetmeye talip olan isimler bugün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne gelerek ilk başvurularını yaptı.
“İYİ İŞ ADAMI OLMAKLA OLMUYOR”Bursaspor’un ilk aday adaylığına kabul edilen isim Avukat Levent Dönertaş oldu. Dönertaş, kulübün bu durumda olmasına üzüldüğünü ifade ederek, “Bütün yönetime gelen başkanlar iyi niyetle ve kulübe bir şeyler yapmak için geldiler ama yanlış yönlendirme sonucu kulüp bu hale geldi. Her şey iyi iş adamı olmakla olmuyor” dedi. Dönertaş, 4 asgari ücret bağışının zorunlu olmamasından dolayı her hangi bir bağış yapmadığını da ifade ederek, Divan Kurulu’na belgelerini bıraktı.
ENES ÇELİK’TEN BURSASPOR’A 100 BİN TL BAĞIŞYeşil-beyazlı kulübe aday adaylığı için başvuruda bulunan ikinci isim ise Enes Çelik oldu. Çelik’e vekaleten Avukat Yücel Akgül, başkanlık başvuru evrakını 100 bin TL bağışla Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder’e teslim etti. Avukat Akgül, Enes Çelik’in kız kardeşinin düğünü nedeniyle Şanlıurfa’ya gittiğini belirterek katılım sağlayamadığını söyledi.Aday adaylığına kabul edilen Enes Çelik, X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla şu şekilde başkan aday adaylığını duyurdu:“Değerli Bursaspor Camiası 19-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan kongrede yaptığım istişareler sonucu Bursaspor Kulübü Başkanlığı’na aday olma kararı aldım. Ait olduğumuz yere, vakit kaybetmeden dönmeyi amaçladığımız bu yolda, idari, mali ve sportif yönden hata yapma lüksümüzün olmadığının farkındayız. 16 Mayıs Perşembe günü, yönetim, icra ve hukuk kurallarımızın da son şeklini almasıyla, planladığımız projeleri kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyoruz. Kararımızın camiamıza hayırlı olmasını diliyor, birlik ve beraberlik içinde güzel günler görmek temennisiyle saygılar sunuyorum.”
ÜÇÜNCÜ BAŞKAN ADAY ADAYI RAŞİT BARIŞICI OLDU!Raşit Barışıcı, Bursaspor’a başkan aday adayı olan üçüncü isim oldu. Barışıcı, Divan Kurulu’na gerekli evrakları teslim ederek, “Bursaspor için tarihi bir kongre olacak. Camiamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Bursaspor Kulübü’nü yönetmeye aday olan ve kabul edilen o isimler belli oldu!
İşte o isimler:-LEVENT DÖNERTAŞ
-ENES ÇELİK
-RAŞİT BARIŞICIBAŞKAN SAKDER’DEN ENES ÇELİK’E TEŞEKKÜRBaşvuru sonrası açıklamalarda bulunan Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder “Bugün üç adayımız kulübümüze müracaat etti. Bunlar; Levent Dönertaş, Enes Çelik’e vekaleten Yücel Akgül ve Raşit Barışıcı. Geçmiş dönemde Sinan Bür ve ekibine teşekkür ederiz. Yeni seçilecek yönetimin de kulübümüz için elini taşın altına koyması gerekiyor. Ayrıca Enes Çelik’e de 100 bin TL bağışından dolayı teşekkür ederiz. Bu bağışın dekontunu da bize teslim ettiler. Diğer arkadaşların böyle bir niyeti yokmuş. Bursaspor'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.Sema Üstüntaş
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/05/6640bed947c9a.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/05/6640c46c1244d.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/05/6640c3749d046.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/05/6640ce919b32e.jpeg)
İşte o isimler:-LEVENT DÖNERTAŞ
-ENES ÇELİK
-RAŞİT BARIŞICIBAŞKAN SAKDER’DEN ENES ÇELİK’E TEŞEKKÜRBaşvuru sonrası açıklamalarda bulunan Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder “Bugün üç adayımız kulübümüze müracaat etti. Bunlar; Levent Dönertaş, Enes Çelik’e vekaleten Yücel Akgül ve Raşit Barışıcı. Geçmiş dönemde Sinan Bür ve ekibine teşekkür ederiz. Yeni seçilecek yönetimin de kulübümüz için elini taşın altına koyması gerekiyor. Ayrıca Enes Çelik’e de 100 bin TL bağışından dolayı teşekkür ederiz. Bu bağışın dekontunu da bize teslim ettiler. Diğer arkadaşların böyle bir niyeti yokmuş. Bursaspor'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.Sema Üstüntaş