Gizem Özer / Nöbetçi Gazete Osmangazi Belediyesi, 5 Dünya Çevre Günü kapsamında Macera Bursa’da birbirinden farklı etkinlikler düzenleyerek çevrenin önemine dikkat çekiyor. Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcıları Mücahit Yıldızhan ve Mutlu Esendemir etkinlik alanında bulunan standları gezerek öğrencilerle sohbet etti.CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten’in de yer aldığı programda çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.Program öncesinde Mihraplı Abdülkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Üç Adımda Ayak İzim’ projesinin grup sözcüsü Merve Şahin bilgiler verdi. Açılış konuşmasını yapan CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, çevrenin kirletilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Kentlerdeki nüfus yoğunluğundan kaynaklanan çevre problemi tüm insanları ilgilendiren bir sorun haline gelmiştir. Evrensel bilinçlendirme günü olarak kabul edilmektedir. Dünyamızın bilinçsizce kirletilmesinin önüne geçilmelidir. Temiz bir çevrede yaşamak sorumluluğumuzun bilincinde olmalıyız. Çevre Günü, bu hedefleri değerlendirmek adına önemli bir fırsattır. Daha güzel bir gelecek temennisiyle, mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum. Osmangazi’de vatandaşlarımıza dört dörtlük bir çevre bırakmak için çalışmalarımız sürecek” dedi.“ BUGÜN ATACAĞIMIZ ADIMLAR YENİ DÜNYAMIZI ŞEKİLLENDİRECEK”Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcılarından Mücahit Yıldızhan ise, “Doğal kaynakların arttırılması için Başkanımız Erkan Aydın önderliğinde çalışıyoruz. Bugün, 1 ton kağıdın 17 çam ağacının kesilmesi gerekmektedir. Biz bilinçli bireyler olarak 17 çam ağacının kesilmesini önlemeye çalışıyoruz. Osmangazi’de, 45 personelimizle doğal kaynakların korunması için çalışmalar yürütüyoruz. Hep birlikte hareket etmeliyiz. Bugün atacağımız adımlar yeni dünyamızı şekillendirecek” şeklinde konuştu.CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk de çocuklara hitap ederek “Bursa deyince aklınıza ne geliyor ve yaşamak için en çok neye ihtiyaç var” diye sordu. Hep bir ağızdan "su", "yeşil" ve "hava" diyen minikler keyifli dakikalar yaşadı.Çocuklardan doğayı koruma konusunda bilinçli olmalarını isteyen Öztürk, bu hedeflere ulaşmada onların rolünün büyük olduğunu ifade etti.Gün boyu süren programda, geri dönüşüm atık yarışmasının ödülleri sahiplerine verildi. Ödüllerin verilmesinin ardından CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, "Bir ödül de benden olsun. öğrencilerimizi Ankara'ya davet etmek istiyorum" dedi.ÇEVRE TEMALI SERGİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜOkulların çevre temalı fotoğraf ve karikatür sergisi büyük ilgi gördü. Ayrıca, öğrencilerin atık materyallerden hazırladığı yaratıcı eserler de sergilendi.RENGARENK STANDLAR KURULDUGeri dönüşüm atölyesinde yapılan çalışmalarla katılımcılar çevre dostu uygulamalar hakkında bilgilendirildi. Etkinlik alanında kurulan rengarenk stantlar ve atölyeler sayesinde ziyaretçiler keyifli dakikalar geçirdi. Gizem Özer
Bursa
Yayınlanma: 05 Haziran 2024 - 10:29
Güncelleme: 05 Haziran 2024 - 11:39
Osmangazi'de 'Dünya Çevre Günü' coşkuyla kutlandı
Gelecek nesillere sürdürülebilir bir çevre bırakma misyonuyla faaliyet gösteren Osmangazi Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde çocukları ve vatandaşları bir dizi etkinlikle buluşturdu.
Bursa
05 Haziran 2024 - 10:29
Güncelleme: 05 Haziran 2024 - 11:39
İlginizi Çekebilir