Geminin hizmet dışına ayrılış töreni, Deniz Harp Okulu'nun dış limanında gerçekleştirildi. Törene Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Erhan Aydın ve gemide geçmiş yıllarda görev yapmış personeller katıldı.
Payaşımda, "TCG CEZAYİRLİ GAZİ HASAN PAŞA hizmet dışına ayrılarak Münfesih Gemi statüsüne alındı. Hizmet dışına ayrılış töreni 5 Haziran 2024 tarihinde Tuzla/İstanbul’da bulunan Deniz Harp Okulunun dış limanında gerçekleştirildi. Törene Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Erhan Aydın ve gemide geçmiş yıllarda görev yapan personel katıldı" ifadelerine yer verildi.
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/06/66657a6fbaf4d.jpg)
Dila Sude HünTCG CEZAYİRLİ GAZİ HASAN PAŞA hizmet dışına ayrılarak Münfesih Gemi statüsüne alındı. Hizmet dışına ayrılış töreni 5 Haziran 2024 tarihinde Tuzla/İstanbul’da bulunan Deniz Harp Okulunun dış limanında gerçekleştirildi. Törene Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Erhan Aydın… pic.twitter.com/Py17NMcast
— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) June 9, 2024