Gizem Özer / Nöbetçi Gazete Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliği'nin 41. Olağan Meclis Toplantısı, Almira Hotel'de gerçekleştirildi.Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen belediye başkanlarının katıldığı toplantıda, gizli oylama yöntemiyle yapılan seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay 'Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı' oldu.Birlik üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Tugay, 2 yıl boyunca yürüteceği görevde iklim krizi projelerine öncelik vereceğinin altını çizdi.
“BU ÇATI ALTINDA BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ”Birliğin amacından da kısaca bahseden Başkan Cemil Tugay konuşmasını şu şekilde sürdürdü:“Her birimiz farklı kentlerden geldik ama mevsim normallerin üzerinde bir hava yaşıyoruz. Bizlere bu durum bir mesaj veriyor. Bu birliğin amacı kurduğumuz kentlerde sağlıklı yaşam için alt yapıyı kurmak. Bu çatı altında bilgimizi paylaşmak. İnsan ve toplum sağlığı hakkında çok şey anlatabiliriz. İklim krizi karşı karşıya olduğumuz en riskli durumların arasında yer alıyor. Durduramadığımız bu krizin her şeyin önüne geçeceği aşikardır. Yaşam şartlarını tehdit etmektedir. Önümüzdeki 2 yıl boyunca bana verdiğiniz bu görevde iklim krizi üzerine projeler üreteceğiz. Bireysel ve toplumsal sağlığımızı en çok tehdit eden iklim krizi birliğimizin öncelikli konusu olacaktır. Beni bu değerli ve onurlu göreve layık gören her birinize çok teşekkür ediyorum. Ülkemize yararlı olacak bir 2 yıl geçirmeyi temenni ediyorum.”2 BELEDİYE BİRLİKTEN AYRILDI Muratpaşa ve Koçarlı Belediyesi’nin Sağlıklı Kentler Birliği’nden ayrılmak isteme maddesi oy birliğiyle kabul edildi.
Sağlıklı Kentler Birliği Bursa'da toplandı (TIKLAYIN)Sağlıklı Kentler Birliği Başkanvekilleri 1. Başkanvekili – İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban 2. Başkanvekili – Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir
Katip üyeliklerAsil Üyeler - Nilüfer Bakoğlu Aşık
- Yasin Demir
Yedek Üyeler - Seda Uslu
- Lütfiye Duman Encümen Üyeleri Ali Orkun (Burdur Belediye Başkanı)
Ahmet Ataç (Tepebaşı Belediye Başkanı)
Alaattin Köseler (Beykoz Belediye Başkanı)
Erkan Aydın ( Osmangazi Belediye Başkanı)
Fırat Görgel (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı)
Ahmet Pekyatırmacı ( Selçuklu Belediye Başkanı)
Oktay Yılmaz ( Yıldırım Belediye Başkanı)
Hakan Bahadır ( Bahçellevler Belediye Başkanı)Plan Bütçe KomisyonuErcüment Şahin Çervatoğlu ( Fındıklı Belediye Başkanı)
Hayati Okuroğlu (Tire Belediye Başkanı / Meclis Üyesi)
Hülya Günel ( Mersin Yenişehir Beldiye Meclis Üyesi)
Hilal Ayık ( Akyurt Belediye Başkanı )Gizem Özer
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/06/665ee83a085d2.jpeg)
![](https://www.nobetcigazete.com/images/files/2024/06/665ee856d7d3d.jpeg)
Katip üyeliklerAsil Üyeler - Nilüfer Bakoğlu Aşık
- Yasin Demir
Yedek Üyeler - Seda Uslu
- Lütfiye Duman Encümen Üyeleri Ali Orkun (Burdur Belediye Başkanı)
Ahmet Ataç (Tepebaşı Belediye Başkanı)
Alaattin Köseler (Beykoz Belediye Başkanı)
Erkan Aydın ( Osmangazi Belediye Başkanı)
Fırat Görgel (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı)
Ahmet Pekyatırmacı ( Selçuklu Belediye Başkanı)
Oktay Yılmaz ( Yıldırım Belediye Başkanı)
Hakan Bahadır ( Bahçellevler Belediye Başkanı)Plan Bütçe KomisyonuErcüment Şahin Çervatoğlu ( Fındıklı Belediye Başkanı)
Hayati Okuroğlu (Tire Belediye Başkanı / Meclis Üyesi)
Hülya Günel ( Mersin Yenişehir Beldiye Meclis Üyesi)
Hilal Ayık ( Akyurt Belediye Başkanı )Gizem Özer