İlçe veya merkez hiç fark etmiyor...
Kamu Hastanelerimiz müfettişten geçilmiyor...
Önüm arkam, sağım solum...
Müfettiş!
Kamuyu soyanları mı, mobbingin kralını yapanları mı, torpille gelen bazı idareci ve yöneticilerin oturdukları koltuklarda mabadını yayarak bıyık altından gülmelerini mi...
Ne ararsanız hepsi hastanelerimizde mevcut maalesef!
Say say bitmiyor...
Sanki Bursa seçilmiş il!
Sanki Bursa sağlığı birilerinin elinde...
Sanki sihirli bir değnek dolaşıyor üzerimizde...
Sallıyor, üflüyor değneği artık kimin kafasına düşerse...
Bir güç Bursa sağlığının kötüye gitmesi için mücadele mi veriyor acaba?
Eğer öyle ise başarıyorlar da!
Hele de son bir yıl!
Ört ki ölem minvalinde!
Çünkü Bursa sağlık hizmetleri sunumunda bir arpa boyu yol alamadı, istatistiklerde de hep gerilerde yer aldı...
Bu konuyu detaylı bir şekilde paylaşacağım sizinle...
***
Efendim Şehir Hastanesinde yapılan vurgun ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından müfettiş takviyesinin yapıldığını dün duyurmuştuk...
Dedik ya “Kamu hastaneleri müfettiş kaynıyor!” diye.
Mudanya İlçe Sağlık Müdürlüğüne de müfettiş gelmiş...
Yolsuzluk, vurgun falan değilmiş...
En azından biz öyle biliyoruz.
Direkt mobbingmiş...
Buyurun sağlık kulislerinde konuşulanlara...
***
İddialar şu yönde...
Mudanya İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görev yapan zatı muhteremin kurum aracını özel işlerinde kullandığı...
Yani devletin aracı ile; çocuğunu okula götürdüğü, ailesiyle AVM gezdiği, kendi sağlık problemi ile ilgili Bursa merkezdeki hastanelere gittiği...
Kuruma geliş ve çıkışlarda mesai saatlerine uymadığı...
(Sabahları geç gelip, akşamları erken çıktığı)
Ve...
Bazı çalışanlara ciddi mobbing uyguladığı ileri sürülmüş...
Hatta ve hatta kendisinin yaptığı mobbingler yetmezmiş gibi aynı kurumda çalışan 4/D’li, yani taşerondan sürekli işçi statüsüne geçen eşi de almış sazı eline acı acı dokunduruyormuş tellere...
“Detone sesi!” ise ayyuka çıkmış vaziyette!
Yıpranmış, yıpratmışlar personeli iyice!
***
Artık bardağı taşıran son damla ne oldu bilemiyorum ama adeta canı burnunda personel dayanamamış daha fazla.
Son çare Sağlık Bakanlığına yazıvermişler bir dilekçe.
Dilekçede özetle:
“Şube Müdüründen de eşinin keyfi uygulamalarından da yıldık artık. Kurumun aracını şahsi işleri için kullanıyorlar.” ifadelerine yer vermişler.
Kamuda tasarruf kime, neye göre acaba?
Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Mudanya İlçe Sağlık Müdürlüğüne müfettiş göndermiş.
Araştırmalar, incelemeler ve ifadelere başlanmış.
Anlaşılan o ki Bursa kamu sağlık kurumlarına müfettiş göndere göndere böyle giderse Sağlık Bakanlığında müfettiş kalmayacak herhalde!!!
Sizce?
Hazır Mudanya’ya el atmışken bir de Devlet hastanesine bakın derim. Asıl unvanı röntgen teknisyeni olup hiçbir yöneticilik vasfına sahip olmadığı halde hem de 55 yaşından sonra müdür yardımcısı yapılan zattan bahsediyorum. En büyük marifeti personele mobbing yapmak olan sürekli devlet büyüklerinin milletvekillerinin adını kullanıp korku imparatorluğu yaratmaya çalışan bu zatın yaptıkları artık bardağı çoktan taşırdı. İdarecilik adına tek bir yeteneği olmadığı halde koltuğuna aşık olan bu zat yukarda söylediğim gibi röntgen teknisyenidir. Soruyorum size: Bursadaki tüm hastanelerde röntgen teknisyeni açığı varken hele hele kendi hastanesi sürekli iş sağlıktan röntgen teknisyeni talep ederken bu derece beceri yoksunu bir adam nasıl sözleşmeli yöneticilik yapabilir???
Lale hanim izelin bir şarkısı vardı. Denizleri asta gel kurbanın olam kurtar beni buralardan ne olur anımsamissinizdir zannedersem. Birde sana kalbimi verdim al senin olsun tepe tepe kullan şarkısına anerij Amerikadan dansçı getirdi o zamanın parası 50 milyar verdi ne günlerdi ama şimdilerde izel hanim bizde bilmiyoruz ama bizler oturduk sizlerin sağlıkla ilgili yazilarijiza yorum yaziyoruz çok cesurca haberlerinizi sayesinde çok kisi haddini bildi iyiki varsınız ve yazilarinuz g Çok doğru çıkıyor yani siz izel gibi boşuna 50 milyar vermyeceksiniz kaleminizin gücü maşallah şimdide denizleri asta gelin kurbanın olayım kurtarın şu sagliktaki şu usbilmezlerden bıktım bu ne yahu hiç oldumu sen kalk devletin aracı ile avm ye git oldu canım yedirmezler idda doğru ise
Izel şarkıları ruhu dinlendirir sezen aksu mesela sen ağlama dayanamam ağlama goz bebeğim sana kıyamam ya ferdi ozbegen yılları durduracak güneşi söndürecek dedi evet güneşi dolduracakti sanki lale hanım evet yılları durduracak şarkısını ferdi ozbegen Allah rahmet eylesin nede güzel söylerdi içimiz acilirdi nerede o eski şarkılar ah bu şarkıların gözü kör olmasin ne yaptı şarkılar onlarda olmasa nasıl stres atarız birde lale hanimin saglikcilarin dertlerini paylaşması lale hanimada şu şarkı ile seslenmek isteriz yuksek yüksek tepelere ev kurmasınlar aşağı memlekete kiz vermesinler ucanda kuşlara selam olsun ben annemi özledim evet hepimiz özlüyoruz kimimizin sağ kimimizin yok annesi ama bu türküde alır götürür bizi uzaklara hasret kaldığımız diyarlara evet ucanda kuşlara nayil olduk biz sağlıkta güzel haberleri ozledik mobingin olmadığı hakkaniyet olduğu hem annemiz hem babamızı ozledigimuzde aile gibi saygılı yönetimleri ozledik bıktık artık hep olumsuz haberlerden saglikta olmasin
Yüksek ihtisas da artık müfettiş gelsin depolar te..Yüksek ihtisas da artık müfettiş gelsin depolar temizlendi şükür. Gelecek müfettiş ameliyathane kıyafetiyle rahatça sokakta dolaşan (ameliyathane dışında giyilmez) yazısını sırtında yazmasına rağmen dolmuşa binen, pazarda alışveriş yapan, evinden yürüyerek gelen, sigara içme alanına inen arkadaşlara hijyen konusunda eğitim verilmesi gerektiği hatırlatsa iyi olacak . bu kıyafetler özel alanlarda kullanılmak için hazırlanmış. soyunma odalarında bunları giymeleri gerektiği dışarı çıkınca çıkartması gerektiği başta ortopedi prf. Ö.'e, Genel Cerrahlara ve diğer hekimlere anlatılsın okuduklarını uygulayamıyorlar. yoğun bakım hemşireleri zaten konuşmaya bile gerek yok. hastaların çoğunun hastane enfeksiyonun ölmesinin sebebi üzgünüz ki sizlersiniz.
ilce sağlığa gelen 4d liler bir cogu torpilli... ya AKP yakını yada belediye başkanı yakını. arkadas... hastaneye açsana kadrolarına göndersene. iş yapmayan bir de huzur bozar. fitne sokar insanlar arasına.
Selvi hanım haklısın ancak inanin sizlerin iyiliği için yazfim bundan sonra dikkatli yazın bosverin siyasi partiler onlar siyaset yapsın memur iseniz kendinize laf ettirmeyin ga çünkü bu defa karsi taraf yazan hakkında iddani ispatla dese veya kurumun medyada neden böyle yazdin dese geçenlerde bor profesör açığa alındı iyiliğiniz için kurum zan altında kalıyor sonra sk parti oldun diğer partiler okdun vatandaşın seçtiği insanlardır anlıyorum sizide saygılar her zaman
bu mesajı yazarken öyle olanlar olduğunu bilmesem neden yazayım.
Ak partiyi veya baska partiyi karistirmasaniz iyi olur alakasi yok zannetmeyin onun için dikkatli yorum yazalım idda etmişsiniz ispat gerekir servis gsni. Talihsuz bir yorum olarak beğenmedim hukuki olarak sıkıntı yaşarsınız kişileri zan altında bırakmayın arana devlet yapıyor. Saygılar
Lale Hanım iyiki varsınız. Bizim sesimizi duyuran birtek sissiniz. İlçelerde 4d li taşeronlara neredeyse müdürlük verilecek. Eşlerden torpilli masa başı çalışan o işi yapamam bu işi beğenmem diyen geçici görevlş ebelere ne demeli. Nilüfer İlçe de pasif yöneticilikte aktif personel olmaya gerek yok. Balık baştan kokar misali. Hekim olmaya da gerek yok saldım çayıra misali. Hekimin sicil işlemlerini 4d li personel görmemeli. Müdür ile görüşmel isterken sekterelik bitirmemiş, okumamış bu yüzden atanmamış taşerondan geçme işçinin müdürlerin odasında gayet rahat bir şekilde oturup muhabbette olmasına şahit olmamalı. Üstelik bu kişinin rutin mesaisine saat 9 larda gelip müdürden sonra gelen sekreter gayette rahat. O yüzden hekimde olmaya, memurda olmaya gerek yok. İşçi olacakmışsın. Maaş, tediye zaten şube müdürünü bile geçer aldıkları birde makam oh ne güzel. Yakın zamanda YKS sınavı oldu boşuna okuyor gençler
Bir 4dli işçinin aldığı 28bin tl ne zamandan beri müdürü geçmiş örnekle açıklayıp ispatlarsanız seviniriz. 4d işçiler sandığınız gibi vasıfsız insanlar değiller içlerinde kadrolarına göre eğitim seviyeleri mevcut ben hatırlatayım dedim.
İlçe sağlık müdürü'nü soruşturan müfettişler gitti. Şimdi Şube Müdürü için müfettiş geldi. Sanki rövanş alınıyo gibi. Misilleme yapılı yo gibi.
Evet gelelim mifettusler gelmiş hos gelmiş kim devletin hakkını gasbederse sorsun hesabını yeri geldiğinde demiyormu saçın ak gözün görmez peki devlet zannetilermi hesabını sormaz illaki varsa suç sorar ama bugün yarın mudanyada denizemi dokulelim teşkilatta yok yön ne alaka demeyin kim hak yerse sorulsun hesabını durulsun uilar artık midemiz bilsndi bu haberlerden iyiki lale hanım gibi cesur gazeteciler varda haberimiz oluyor birde turkiyede dileğim tüm servislerde sorumlularının calusanlar secse bunuda haber yapin artık zulüm etmeyi meslek edindiler kimede guveniyolarsa güvenin bakalım Allah baki kul fani zulüm bir yerde ilahi tokad olarak yapanların kulağına bir vurulurki felekeleri şaşar etme bulma dünyası devlet şehitlerin emaneti herkes emanete sahip çıkmalı ihanet eden bedduaya gerek kalnaz bulur belasını hukukda verir dersini ilahi adalette kimse bulunmaz hint kumaşı değildir devlet sorsun hesabını hry hey lerden bunlara hey hey diyorum
Aziz şehitlerimizin emaneti bu vatanda kim.olursa olsun yöneticilik pozisyonunda olması birilerinin devletin malini kullanma yetkisi vermiyor devletin malıyla çocuğunu avm ye götürmek doğru ise akcakliktir hainliktir acilen görevinden alinmasi gerekir yine bskiyiruz kurumlarda yöneticilik pozisyonunda olanlar kendi kanun ve kurallarını koyuyor siz kendinz yahu devletin resmi kuralları var mobbing yapmayın isnizi yapın adaletli olunki bu devlet ayakta dursun bu ne yahu bu ne herkes bir imparator olmuş yeter demek gereknezmi bunlara insanlar issiz güçsüz dolaşırken şehitlerin emaneti vatanda kim haksizlik yaparsa hesabı sorulsun biz diyoruzki artık biz seçelim bizi yönetenleri liyakatla gelsinler calusankari huzursuz etmesinler devletin malını çalmasınlar hesabı sorulur kim yaparsa inşallah fazlasıyla lale hanim gibi cesur gazeteciler cesur savcilar ve adaletli liyakatli idareciler olursa kimse devlette artistlik yapamaz işini yapar yerim senin sorumluluğunu işini yap çalmayıiiiiiiiin
Son 6 ayın kamera kayıtlarına bakılsın, kuruma geliş-çıkış saatlerine uymayan kimler belli olur.
Şok şok şok.... 300 trilyon götüren kişi kimin köylüsüymüs???????
Kimin köylüsüymüş?
Bafrali miydik
Yahu değiştirin kamuda tasarruf sağlarsınız adam gibi bir adam getirirseniz müfettiş falan gelmeyecek
Kaç defa yazdım yüksek ihtisas eczane depo soruşturması ne durumda siz yapmıyorsanız biz yazalım